Klavírní koncert v MŠ

KLAVÍRNÍ KONCERT JE PŘELOŽEN NA PONDĚLÍ 14. LISTOPADU 2022 V 9. 30 hodin.

KLAVÍRNÍ KONCERT V MŠ – v úterý 8. listopadu v 9.30 hodin

Profesionální klavírista Petr Moulík v první části hraje melodie z filmových pohádek, kdy děti poznávají (Tři oříšky pro Popelku, Jak se budí princezny, S čerty nejsou žerty, Na vlásku, Ledové království, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna a další melodie např. Vinnetou ), v druhé části formou pohádkového příběhu dětem ukáže jak hudba umí vyprávět, být veselá, smutná, strašidelná apod. (jsou vybrané skladby z klasické hudby a filmové hudby)
Jako bonus hraje Vltavu (zmíní se o lidovém motivu) a Humoresku (jak, kde a proč tato skladba vznikla).

Cílem je ukázat krásu hudebního nástroje, podnítit zájem o hudbu a inspirovat děti k rozvíjení hudební představivosti